Przepraszam

Przepraszam Anię z TomaszowaLubelskiego, która zostawiła miły komentarz na moim blogu, w poście”Wyciszam się”. Aniu, wczoraj portal Onet lekko świrował i dziś ranoodkryłam, ze tenże post wpisał się dwa razy, w dodatku za drugim razem słowabyły połączone. Skasowałam więc ten z błędami, a tym samym skasował się Twójkomentarz.  Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, ze tawpadka nie zniechęci Cię do Lektury mojego bloga. Wszystkim moim Czytelnikomżyczę miłego dnia. U mnie za oknem słońce.Przymrozek. Biegnę na parkingskrobać  Dowiedz się więcej

Przepraszam

Przepraszam Anię z Tomaszowa Lubelskiego, która zostawiła miły komentarz na moim blogu, w poście „Wyciszam się”. Aniu, wczoraj portal Onet lekko świrował i dziś rano odkryłam, ze tenże post wpisał się dwa razy, w dodatku za drugim razem słowa były połączone. Skasowałam więc ten z błędami, a tym samym skasował się Twój komentarz. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, ze ta wpadka nie zniechęci Cię do lektury mojego bloga.Wszystkim moim Czytelnikom życzę miłego dnia. U mnie Dowiedz się więcej

Wyciszam sie

Wyciszam się        Cały dzień domowy, dzięki czemuwyciszam się, sklejam to, co rozedrgane podróżami. Wczoraj po raz pierwszyPawcio przyszedł do nas na noc. Agatka przygotowywała go od tygodnia, że będziespał u „babi”, bo mama idzie na koncert ( pierwsze prawdziwe wychodne Agatki od2 lat). Pawcio bawił się świetnie.Pięknie zjadł kolację, ładnie się bawił w kąpieli, położył się do łóżeczka,wypił mleczko, a potem powiedział: – Do domu, spać.       Ileż się nagadałam, że mamy niema, Dowiedz się więcej

Brzechwa nie tylko dzieciom

Jan Brzechwa, Równoległe linie   Kocham cię z lęku przed samotnością.   Patrzę w twoje oczy, dotykam twoich rąk, wsłuchuję się w twój oddech. Jesteśmy razem, ale myślimy o niebieskichmigdałach. Każde z nas myśli o własnych niebieskichmigdałach.   Wymijamy się w drzwiach jak dwie równoległe linie, które przetną się wnieskończoności. Żyjemy obok siebie na dwóch odrębnych orbitach.   Siadamy razem do stołu, jemy zupę, ale myślimy o niebieskichmigdałach. Każde z nas myśli o własnych niebieskichmigdałach. Dowiedz się więcej

Warsztaty dla mężczyzn

Warsztaty dla mężczyzn   Przekonuję Janusza, by wybrałsię na warsztaty dla mężczyzn, bo program taki, że dech zapiera, jakbyspecjalnie dla niego ułożony. Janusz jest odporny pedagogicznie. Poniżejprogram. Może ktoś się skusi? Albo może Wam, kobietom, uda się namówić swoichmężczyzn? Powodzenia.   ZAPROSZENIE NA WARSZTATY DLAMĘŻCZYZN   Kurs jest dwudniowy iobejmuje następujące zagadnienia: DZIEŃ PIERWSZY 1. JAK WYKONAĆ KOSTKI LODU Instrukcja krok po kroku wraz z prezentacją.  2. PAPIER TOALETOWY – CZY WYRASTANA UCHWYTACH? Dyskusja.  3. RÓŻNICE POMIĘDZY KOSZEM Dowiedz się więcej

Amos Oz – izraelski pisarz

Amos Oz – izraelski pisarz Kocham go za to też !   Na pytanie dziennikarki: – Jaksię panu żyje w małym Aradzie, na skraju pustyni?- Amos Oz odpowiada: –  Gdy mieszkałem w Nowym Jorku, czułem, że cowieczór tracę około dwustu interesujących wydarzeń kulturalnych. W Tel Awiwietraciłem ich dwadzieścia. W Aradzie opuszczam tylko dwa. To znacznie ułatwiażycie.

Rzeszów

Rzeszów        Po raz pierwszy jestem wRzeszowie, aż wstyd. Nie przypuszczałam, że to takie piękne miasto. Niewielejeszcze widziałam, tyle, co  z okiensamochodu i podczas spaceru po rynku i uliczkach wokół niego. Mam bzika napunkcie miast i miasteczek z prawdziwymi rynkami, po części dlatego, żemieszkam w mieście, gdzie nie ma architektonicznego rynku. W Rzeszowie na rynkucud-ratusz, stara studnia, kamieniczki z XV i przełomu XIX/ XX wieku. Pod nimi kopano piwnice i lochy w celachobronnych i gospodarczych Dowiedz się więcej

Inteligencja emocjonalna

Inteligencja emocjonalna   Znam ludzi bardzointeligentnych, z wysokim IQ, z ukończonymi kilkoma fakultetami, z doktoratami,którzy ani trochę nie radzą sobie w życiu. Intelektualnie są gigantami, ale ichinteligencja emocjonalna ( IE ) jest na poziomie o wiele niższym. Nie sąlubiani, nie mają przyjaciół.  Ichrzekoma asertywność graniczy z elegancją chamów. W rezultacie  nie udaje im się życie zawodowe, wyraźniemarnują swój talent, chodzą z głową w chmurach, odgryzają się innym bez powodu,bo w ich mniemaniu wszyscy inni nie Dowiedz się więcej

Brak tytułu

Dlaczego pójdę na wybory?   Pojdę, oczywiście, bo to najważniejsze wybory od 1989 roku inie chcę, by zabrakło tego jednego głosu, który mógłby być moim. Będę głosować, ponieważ nie godzę się na państwofundamentalizmu religijnego, na samosądy w majestacie prawa, na zaściankowynacjonalizm, na homofobię, na to, by państwo dotowało imperiumzakonnika-oligarchy-antysemity. Będę głosować, ponieważ jestem przeciwniczką każdejprzemocy, dość mam prowokacji, nieufności, podejrzliwości, a mistyfikacje intrygująmnie tylko w życiu artystycznym. Będę głosować, bo nie wierzę, że bezrobociesię zmniejszyło Dowiedz się więcej