Rozmowa teściowej z synową (podsłuchane)

Rozmowa teściowej z synową (podsłuchane)   – Bardzo niedobra zrobiłaś się ostatnio dla mojego syna,obiadów mu nie gotujesz. – Tak? I co jeszcze? – Dawniej mu śniadania do pracy dawałaś, a teraz ci się niechce. – Ciekawe,bardzo ciekawe skąd masz takie wiadomości? – Z pierwszej ręki oczywiście. –  Synuś ci Dowiedz się więcej

Od dziś

Od dziś nowa ramka z wizerunkiem OKA (po prawej stronie bloga) „Zapraszam na moje spotkania”.Obiecuję pamiętać o wpisywaniu dat i miejsc spotkań.Dziś pozdrawiam tylko.Śliczny dzień był, słoneczny.Spędziłam go z przyjaciółką ze studiów, Danusią.Mamy w kieszeniach pierwsze kasztany.

Spotkania, czytelnicy, nagrody

Spotkania, czytelnicy, nagrody           Lubię spotykać się z Czytelnikami. Każde spotkanie wnosi cośinnego do moich doświadczeń. Muszę wprowadzić do spotkań element konkursowy, bozauważyłam, że zarówno młodzież, jak i dorośli uwielbiają wygrywać. Cokolwiek.Niekoniecznie książkę, może być także zakładka do niej. Z oczywistych powodówwolę, by czytelnicy kupowali moje książki, ale wiem, Dowiedz się więcej

Pozdrawiam z podróży

Pozdrawiam z podróży, tym razem zawodowej.Dziś podpisywałam książki w Empiku, w Starym Mieście (nad Wartą).Koło Konina. Jutro spotkania, organizowane przez tutejszą bibliotekę.Uśmiecham się do Agatki, mojej Czytelniczki, która nie mogła uwierzyć, że mnie naprawdę spotkała. Och, Agatko, bardzo cenię swoich Czytelników i dlatego przyjeżdżam na spotkania, do małych miast tym Dowiedz się więcej

Hochsztapler Schmitt

Hochsztapler Schmitt   Prześmieszny wywiad  zErikiem-Emmanuelem Schmittem w Wysokich Obcasach (nr 35, 2010, rozmawiałaKamila Staszak). Fragment: „– Jak pan reaguje, kiedy porównuje się pana z Paulo Coelho? To brzydkie pytanie. – Obraża się pan? Tak. – Dlaczego? Kiedy czytam jego utwory, nie widzę pracy literackiej. Sąjednowymiarowe i jednowarstwowe. Ja nie Dowiedz się więcej

Piosenka dla moich wnuków

Piosenka dla moich wnuków: Pawcia, który dziś kończy 5 lat!Danielka i Adasia, którzy niedługo będą 2-latkami.Jeszcze niewiele mówią, ale za to świetnie tańczą. Piosenka o przyjaźni   Chcę serduszko mieć zuszkami, chcę by oczko miało też, by słyszało i widziało, by przyjaźnić się umiało: z ptakiem, drzewem, mrówką,lwem, z  Pawciem, Dowiedz się więcej

Fałyszywe cytaty

Fałszywe cytaty        Deszcz, ale zabieram psa i idę na mały tardżek, gdzie można kupićprawdziwe węgierki. Zamierzam zrobić knedle ze śliwkami. Już dwa razyzamierzałam, ale zanim się zabrałam, połowa śliwek była zjedzona przez Januszka,hi hi.        – Młody był, mógł sobie jeszcze pożyć – słyszę jak jednapani mówi do Dowiedz się więcej

od dziś

Od  dziś        Od dziś mój blog, który prowadzę od 7 lutego 2007 roku,można będzie znaleźć w portalu Onet, w rubryce „Znani blogują”, w dziale- kultura. Taką propozycję otrzymałam od redakcji Onetu, co mnie bardzoucieszyło. U mnie tak jest, że długo czekam na to, by ktoś mniezauważył. Właśnie przeczytałam Dowiedz się więcej