Fałszywe cytaty

 

     Deszcz, ale zabieram psa i idę na mały tardżek, gdzie można kupićprawdziwe węgierki.

Zamierzam zrobić knedle ze śliwkami. Już dwa razyzamierzałam, ale zanim się zabrałam, połowa śliwek była zjedzona przez Januszka,hi hi.


       – Młody był, mógł sobie jeszcze pożyć – słyszę jak jednapani mówi do drugiej, przebierającej w kalafiorach.

–Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko umierają, jak piękniemówił Jarosław Kaczyński – mówi pierwsza, podnosząc głowę dumnie i łypiąc, czyna pewno usłyszałyśmy.

– Tak szybko odchodzą – nie wytrzymuję i poprawiam – to cytat,więc trzeba dokładnie.

– Cytat? – dziwi się druga – no,tak przecież brata cytował,trzeba dokładnie powtarzać, słowa zmarłych to świętość.

– Nie z brata cytat, tylko z księdza Twardowskiego – wtrącamsię po raz drugi.

– Chyba Jankowskiego – spojrzała na mnie pierwsza zwyższością.

Opadły mi ręce, rozsypały się śliwki.

Kategorie: Inne

10 komentarzy

~Anna · 9 września 2010 o 10:20

NO, nie, bo zdechnę!

~julka · 9 września 2010 o 12:46

AAAAAAAAAAAAA…Ja chyba osiwieję mając dwadzieścia parę lat… i jak tu nie wierzyć w moherowe berety??? no przepraszam, ale nie umiem się powstrzymać…

~Jowita · 9 września 2010 o 13:19

Chcialy kobietki błysnąć mądrością.Zamiast słuchać co dzisiejsze”mądre głowy”mówią niech poczytają wiersze ks.Twardowskiego.Pozdrawiam:)

~wandasz · 9 września 2010 o 20:04

Przysłowia też zniekształcają: na pochyłe drzewo i Salomon nie naleje.

~Anka · 9 września 2010 o 21:24

Pani Marto Krzywonos, Pani pogarda dla prostego człowieka jest w pełni zrozumiała. Gratuluję grona klakierów.

    ~tez Anka · 10 września 2010 o 00:16

    I odezwala sie zwolenniczka wykluczania, o odpowiednich horyzontach, z czlowieka rzekomo prostego robiąca swietego. Bo juz niedlugo tak bedzie, ze wszystko, co dobre, stanie się autorstwa wiadomych panow.

    ~Patrycja · 10 września 2010 o 07:55

    Nic nie rozumiesz. Chodzi o czlowieka glupiego, a nie prostego! Poza tym uchybiasz pani Krzywonos.

~babatendai · 9 września 2010 o 23:21

ja spotkałem kiedyś Gościa, którego fascynowały „cycaty z Biblii”..:)

~Feelip · 10 września 2010 o 20:45

Wszystkiego najlepszego dla Pawcia z okazji urodzin :). Zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń. Pozdrawiam.

marcinwlondynie@op.pl · 11 września 2010 o 21:19

swietne . I smutne. Opisana mentalnosc to jeden (chyba glowny) powod, dla ktorego od 8 lat nie mieszkam w Polsce.

Dodaj komentarz

Symbol zastępczy awatara

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.