Zaproszenie

Zaproszenie    Serdecznie zapraszam na Krajowe Targi Książki w Warszawie, w Pałacu Kultury, na stoisko Ars Polony, gdzie będę podpisywać swoje książki:  8 grudnia, sobota,  godz. 14.00 9 grudnia, niedziela, godz. 12.30

Za co kocham Pedro Almodovara?

Za co kocham Pedro Almodovara? za to, że  Almodovar w ogóle nie zajmuje się ocenianiem,tylko współodczuwaniem, szczególnie z kobietą za to, że jest najbardziejwyrozumiałym moralistą na świecie (każdy jego film mówi, że człowiek jest dobry,a kobiety zwłaszcza) za to, że jak małokto pokazuje skomplikowaną naturę ludzkich emocji zaprzejaskrawienia za balansowanie nagranicy  kiczu za podejście doseksualności za pokazywanieludzi odrzuconych na margines społeczny (dilerzy narkotyków, prostytutki,kryminaliści, transwestyci) za nieodmawianie takimludziom prawa do najgłębszych uczuć za pokazywanie solidarnościkobiet Dowiedz się więcej

Brak tytułu

    Spotkanie z Jackiem Cyganem – urodzonyw Sosnowcu poeta, autor piosenek, scenarzysta, autor musicalowy, juror iorganizator festiwali muzycznych. Jest autorem ponad tysiąca tekstów piosenek, z których wiele stało sięprzebojami Współpracuje z czołówką polskich kompozytorów i wokalistów muzykirozrywkowej (pisał m.in. dla Krystyny Prońko, Stanisława Sojki, RyszardaRynkowskiego i Edyty Górniak). Jakiś czas temu ujawnił nam również swojepoetyckie oblicze. Opublikował dwa tomiki poezji Drobiazgi liryczne iAmbulanza. Ten ostatni powstał pod wpływem podróży i zauroczenia autorakulturą śródziemnomorską, a jego Dowiedz się więcej

Zwariowałam?

Zwariowałam ???      Wczoraj wyjeżdżałam do Wrocławia wczasie śnieżnej zawiei.  Na autostradziesamochody jechały z prędkością 70 km/ godz. Za Opolem droga była sucha, śladuzimy, zaświeciło słońce. Mimo że wyjechałam z dużym zapasem czasowym, spóźniłamsię kilka minut na targi ksiązki, ale Czytelniczki wiernie czekały. Dziękuję imza to, szczególnie dziewczynom z Kępna. Z Rawicza przyjechała też Krystyna zWłodkiem. Bardzo mnie to uradowało. Przyszedł Janusz Styczeń, poeta odemonicznej wyobraźni. Potem posiedzieliśmy godzinkę w „Paśniku”. Za mało. Zaszybko. Tak Dowiedz się więcej

Jutro Wrocław

30 listopada, czyli jutro, w piątek, o godz. 12.00, będę podpisywać „Paulinę w orbicie kotów” na 15. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek.Serdecznie zapraszam moich Czytelników. Gdzie: Wrocław, BWA Awangarda, ul. Wita Stwosza 32Stoisko Wydawnictwa Akapit-Press.

Możdżer/ Danielsson/ Fresco

Możdżer/Danielsson/ Fresco  To Leszek Możdżer. Dziś na koncercie włosy mu spadały na ramiona, nie podtrzymywane „kitką”. W ubiegłym roku płyty: „The Time” i „Between Us And The Light” tria:Możdżer/Danielsson/Fresco otrzymały tytuły złotej i podwójnie platynowej. Podwójny albumCD/DVD: MOŻDŻER DANIELSSON FRESCO LIVE  miał swoją premierę koncertową właśniedzisiaj.       Muzyka improwizowana ma w sobie magię,może dlatego, że jest nieprzewidywalna. Taki był dzisiaj Możdżer and Company. Trzygodziny koncertu, trzy bisy. Szaleństwo na widowni. Nie umiem pisać o muzyce. Wpadam wnią cała. Obserwowałam jak Lars Danielson, szwedzki kontrabasista, przykleja się do kontrabasu, Dowiedz się więcej

Wariat

Jadę sobie, jadę. I słyszę komunikat w radiu: Uwaga kierowcy, na drodze 81 jakiś wariat jedzie pod prąd. – Jeden wariat? – mówię sobie na głos. – Przecież tu sami wariaci !Jeśli myślicie, że opowiadam stary dowcip, to się mylicie, naprawdę.Żyję.Oczywiście mogłabym powiedzieć, że śnieg sypał, wycieraczki nie nadążały go zgarniać, reflektory samochodów mnie oślepiały, Bartolli wspinała się na szczyty kryształowej perfekcji. Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. Sama sobie stoję na przeszkodzie.

Pytania

Otokilka pytań, na które musiałam dziś odpowiedzieć:   1.      Jakichciałabyś prezent od Mikołaja? 2.    Corobisz w piątek? 3.    Dlaczegosię boisz piwnicy? 4.    Gdziesą moje czarne sztruksowe spodnie? 5.    Czemujesteś zła?   Odpowiedzi: 1.      NaMikołaja? A dlaczego ty już myślisz o Mikołaju? Nie masz nic innego do roboty,to może byś wziął nowego mopa i wytarł wszystkie podłogi. Były wycierane? No,właśnie, sam mówisz, że były, a były to czas przeszły. 2.    Jeślidziś jest poniedziałek, to w piątek podpisuję książki w Warszawie. Nie, nie wWarszawie, Dowiedz się więcej

Post scriptum

PS.Poza tym:1. Przeczytałam „Dojczlnad” Stasiuka, „Zamarzniętego łabędzia” – nowy tomik wierszy Janusza Stycznia.2. Zobaczyłam po latach film „Nagi instynkt” i w dalszym ciągu nie wiem, kto zabił.3.Wyrzucałam, wyrzucałam, wyrzucałam…stare maszynopisy, zaproszenia,wycinki z gazet, czasopisma pozostawione, bo się miały przydać, 4 parybutów, sprane skarpetki i rajstopy, pozaciągane pończochy…4. Słuchałam C. Bartolli, Mozarta, Colombe, Niny Simone.

zzzziemniaki, łóżko, czyli o drobiazgach

Zzzziemniaki,  łóżko, czyli o drobiazgach   1.      Dawnodawno temu oglądałam film z Mariną Vlady. Tytułu ani treści nie pamiętam, bo niebył to żaden wielki film, akcja działa się współcześnie. Utkwiła mi w pamięci jedna scena.Wchodzi ojciec do domu, dzieciaki wybiegają ku niemu radośnie i wrzeszczą: tato,tato, a mama zrobiła na obiad ziemniaki!        Nie mogłam pojąć, co w tym niezwykłego,przecież  u nas ziemniaki były codziennie.Były przede wszystkim ziemniaki, a do nich mały kotlecik i Dowiedz się więcej