Inne

Brak tytułu

  

 Spotkanie z Jackiem Cyganem – urodzonyw Sosnowcu poeta, autor piosenek, scenarzysta, autor musicalowy, juror iorganizator festiwali muzycznych.
Jest autorem ponad tysiąca tekstów piosenek, z których wiele stało sięprzebojami Współpracuje z czołówką polskich kompozytorów i wokalistów muzykirozrywkowej (pisał m.in. dla Krystyny Prońko, Stanisława Sojki, RyszardaRynkowskiego i Edyty Górniak). Jakiś czas temu ujawnił nam również swojepoetyckie oblicze. Opublikował dwa tomiki poezji Drobiazgi liryczne iAmbulanza. Ten ostatni powstał pod wpływem podróży i zauroczenia autorakulturą śródziemnomorską, a jego polska edycja nagrodzona została NagrodąLiteracką im. Ks. Jana Twardowskiego za najciekawszy tom poezji 2005/2006.

Mam przyjemność prowadzić tospotkanie.

Dzisiaj, 3 grudnia 2007 r., godz.17.00, Filia nr 32, Katowice, ul. Grzyśki 19 B ( boczna Rolnej).

Zapraszam.

 

in / 1073 Views

5 komentarzy

 • ~babatendai 3 grudnia 2007 at 23:36

  też znam kilku ciekawych cyganów…hehehe! pozdrawki wesołe!

  Reply
 • bossy1990 4 grudnia 2007 at 09:29

  Czy pan Jacek Cygan napisał słowa do „To nie ja byłam Ewą”?

  Reply
  • Marta 4 grudnia 2007 at 19:50

   Tak, oczywiscie. Pozdrawiam.

   Reply
 • ~Szymon vel Landon ;) 4 grudnia 2007 at 12:26

  Witam serdecznie pani Marto ! Przeczytałem niedawno dwie książki spod pani pióra : „Magda.doc” oraz „Niebo z widokiem na niebo”. Zwłaszcza ta druga lektura zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Uważam, że jest Pani w tej chwili jedną z najlpeszych polskich poetek. W związku z tym zwracam się do Pani z wielką prośbą. Sam wiele piszę, sprawia mi to sporą przyjemność, lecz oprócz zapewnień mojej polonistki nie mam żadnego pokrycia co do mojego talentu. Udało mi się do tej pory napisać prawie stustronicowe opowiadanie (bo jeszcze raczej nie powieść) pt. „Zostań ze mną”, a niedawno skończyłem kilkunastostronicową nowelę „Deszczowa kołysanka”. Chciałbym bardzo prosić Panią, jako mój wzór literacki, o ocenę mojej (lub moich) prac(y), Jeśli jest Pani zainteresowana i mogłaby Pani wygospodarować dla mnie trochę czasu, podaję e-mail : landon@autograf.plLiczę na szybką odpowiedź, a w międzyczasie czytam „Pierwszą miłość”Serdecznie pozdrawiam

  Reply
  • Marta 4 grudnia 2007 at 19:49

   Szaymonie, dziękuję za dobre slowa o moim pisaniu. Wiem, ze w zyciu jest zawsze coś za coś, ale, niestety, nie mogę się zrewanzować pomocą, o którą prosisz. Nie udzielam porad przez Internet. Z wielu powodów, o ktorych na tym blogu juz pisalam. Raz w miesiącu mam 2- godzinne konsultacje w Klubie Tworczego Pisania, w katowickiej bibliotece. Najblizsze: 17 grudnia 2007 roku, godz. 16.00, ul. Gliwicka 93, Biblioteka nr 3. katowice. Jesli mieszkasz w poblizu, zapraszam. Pozdrawiam.

   Reply

  Napisz swoją opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.