Seks nastolatków

       Wsobotnich „Wysokich Obcasach” ( nr 21/ 422) artykuł o seksie wśród nastolatków.Koniecznie przeczytajcie: i rodzice, i nastolatki. Zdanych statystycznych wynika, że z roku na rok w Polsce spada wiek inicjacjiseksualnej: 19 % dziewcząt w wieku 15 lat i mniej, 21 % 16-latek i 47 %18-latek ma ją już Dowiedz się więcej

laurki

     Czyone już z mody wychodzą, czy jak? Czyteraz czasy tak się zbiesiły, że nawet przedszkolak kupuje w EMPIK-u gotowąkartkę? I całą inwencję twórczą ogranicza do wyszukania najbardziejbajeranckiej, a  znalazłszy, myśli, żejest niezwykle oryginalny?      Niepodoba mi się to. Rozumiem,że wszystko jest dziś towarem, że przemysł kartkowy kwitnie, że czasu Dowiedz się więcej

te łzy, gorące łzy

     Wracałam z Jasła,z wielce udanych spotkań autorskich ( także w Cieklinie i Kołaczycach). Już wyciszona,układałam sobie w głowie zdarzenia, pytania, dobre słowa, uśmiechy. Zawszedopada mnie w takich sytuacjach pokora. No bo czy to możliwe, bym naprawdęmiała czytelników w tak małych miejscowościach? I to czytelników znających mojeksiążki dokładniej niż ja Dowiedz się więcej

Co dobrego mnie spotkało

        Dwalata temu prowadziłam spotkanie z prof. Włodzimierzem Osiatyńskim. Było dlamnie ważne, książka „Rebab” bardzo ważna, bo ukierunkowała analizowanie mojejprzeszłości. Po kilku dniach Profesor zatelefonował, by mi powiedzieć, żesiedzi sobie na lotnisku i przed wylotem do Afryki rozmyśla, co go dobregospotkało w minionym tygodniu. – Najlepszym było to spotkanie Dowiedz się więcej

Szczurrrrrrrrry

     Miałobyć o szczurach. Powiemod razu: nie cierpię ich, a niecierpienie wynika stąd, że boję się ich o wielebardziej niż myszy.       Sąwszędzie: na nizinach, w  górach, wwodzie, na pustyniach. Żywią się wszystkim: roślinami, artykułami żywnościowymi,odpadkami. Ich przysmakiem ulubionym jest padlina.  Biegają, wspinają się, kopią tunele i nory,włażą na drzewa, Dowiedz się więcej

Klimaty (spotkań) i szczury

       Tak,tak, martini wypiłam na balkonie, po powrocie ze spotkania z DanielemPassentem. Także na balkonie zjadłam lekką kolacyjkę, którą przygotował Janusz( ja w tym czasie odprowadzałam samochód na parking). Mordek jechał ze mną ( wbagażniku, to jego ulubione miejsce), a potem wracaliśmy powoli, rozkoszującsię każdy czymś innym: Mordek wąchaniem Dowiedz się więcej

Przeżycia piwniczne i inne

     Jestemdzieckiem „piwnicznym”. Ci, którzy czytali moją „Ritę”, wiedzą, co mam namyśli. Dlatego nie cierpię piwnic. Czy wiecie, że nigdy w życiu nie byłam wpiwnicy, która przynależy do mojego mieszkania? A w obecnym mieszkaniu ( dużadziupla na V piętrze) mieszkam już ponad 18 lat. Kiedyś ojciec moichdziewczynek w tej piwnicy Dowiedz się więcej

Coś Wam powiem

     CośWam powiem, a powiem w punktach, bo wbrew przypuszczeniom Reni, która twierdzi,że moja doba jest rozciągliwa do granic nieprzyzwoitości, ja widzę, że jestsztywna, mało pojemna, nie pomaga nawet wczesne wstawanie i późne chodzeniespać. Choćbym nie wiem, jak się starała i tak coś mi zostanie na jutro.      Awięc tak: Dowiedz się więcej

Tytuł nowej powieści

     Nowa powieść, 3 część „Magdy.doc” będzie nosiła tytuł „Paulina w orbicie kotów”.Mam nadzieję, że już niczego nie zmienię.Załozyłam nowego bloga specjalnie do rozmowy o tej książce:adres: http://paulina-w-orbicie-kotow.blog.onet.pl/Chciałabym, aby książka ukazała się wczesną jesienią, tak abym mgła ją podpisywać na Targach Książki w Krakowie.Janusz mówi, że zwariowałam i nie podołam Dowiedz się więcej