Przemoc

     Dziś będęuczestniczyć w FORUM INTERDYSCYPLINARNYM: KOBIETY-PRZEMOC-PRACA,organizowanym przez: Feminotekę, Partnerów Projektu Gender Index oraz FundacjęPrzestrzenie Dialogu i gender.pl Zasiadam w tzw.Loży.   Katowice, 22.06.07,godzina 17.00 Sala Teatru Korez, GCK, I piętro, Plac Sejmu Śląskiego 2, wstęp wolny.         Zaproszonomnie jako autorkę książki „Coraz mniej milczenia. O dramatach dzieciństwa beztabu”, za Dowiedz się więcej

Niewinny wierszyk

     Czytałam Pawciowiniewinny wierszyk autorstwa Urszuli Kozłowskiej:   Dwa kaczorki przezdzień cały wszystkim wokołodokuczały. Kotka z płotuprzegoniły, psu w kałużę kośćwrzuciły.   Zakopały kurkomziarnka. W końcu się przebrałamiarka ! Indyk zagulgotałgniewnie: – Poprawicie się? –No pewnie.   Takie żarty toprzesada ! Przepraszają, bowypada… Przecież warto siępoprawić, by się w zgodzieładnie Dowiedz się więcej

W świat !

     Pokłóciłam się zJanuszem. Poszłam sobie wświat. Świat jest niedaleko,w lesie,  500 m od mojego domu. Dom w bloku 10–piętrowym. Lasem można dojśćdo Pszczyny, a Pszczyna 33 kmod dziupli na V piętrze. Las o tej porzeroku wygląda kusząco, okazale, prawie wykwintnie. Panoszy się na zielono i nakwiecisto. Pachnie zieloną czystością, Dowiedz się więcej

poprawka

        Oczywiście zajęcia miałam z poetami w bibliotece, a biblioteka była pełna ksiązek, nie poetów. To juz moje ostatnie zajecia w tym sezonie, od jutra pracuję inaczej, ale najpierw złapię oddech, bo w przeciwnym razie zacznę wypisywać androny.  

GPS – cudo techniki

     Każde dziecko wie, co to jest gps. Ja dowiedziałamsię niedawno i tak mi się to cudo techniki spodobało, że kupiłam. Januszprzedtem zrobił zwiad, który z modeli najlepszy i z jaką mapą na pewno dojadę docelu. Największą radość mam wtedy, gdy nastawiam „cel”,a potem nie słucham poleceń lektora, który mnie Dowiedz się więcej

Wariatka, która czyta

    Jestem wariatką,która czyta. Mało tego: wariatką, która się do tego przyznaje. Wśród pisarzy panujemoda na ostentacyjne pokazywanie, że się nie czyta, bo się pisze. A już napewno nie czyta się pisarzy-kumpli, czyli rywali. I nie kupuje się ich książek,bo po co rywalowi ma przybywać czytelników i sprzedanych egzemplarzy. Jeśli Dowiedz się więcej

Wieczorne rozmówki

     Januszzapytał: – A co tam u Remka? -Pisze komedię – powiedziałam. –Remek i komedia, to niemożliwe. -Pisze i marudzi, że nie napisze, bo on i komedia to niemożliwe. -A co ty na to? -Powiedziałam, żeby nie marudził, tylko zabrał się do roboty, ma na to 3 dni, po7 stron Dowiedz się więcej

Zajączki w mojej głowie

       Zajączki mi w głowie burmistrzują.Albo pora umierać albo pójść na łatwiznę i odpocząć. W poprzednim tekściepopełniłam wiele błędów. Dziś prostuję ścieżki: 1.      TomaszMann, to wybitny pisarz. Jak już wiec ktoś nosi takie samo nazwisko, to kojarzymi się wyłącznie z Tomaszem, pisarzem. Tak więc, facet, o którym pisałam iktóry jest dziennikarzem Dowiedz się więcej