Dlaczego czytam?

  Dlaczego czytam? Krótkaksiążeczka zatytułowana Pourquoi lire? (Dlaczego czytam?) francuskiegopisarza i publicysty Charlesa Dantziga wywołała we Francji spore poruszenie. Autoropowiada skąd wzięła się jego miłość do książek i sugestywnie prezentujepowody: dlaczego sięga po literaturę. W odpowiedzi posypały się wypowiedziinnych pisarzy, artystów, ale także zwykłych ludzi, jakby każdy nagle poczułnieodpartą ochotę, Dowiedz się więcej

Najlepszego 2011 !

Najlepszego  2011!   I tylko przednich szampanów życzę!Oczywiście i zdrowia, i szczęścia.Może nawet więcej szczęścia, bo jakbędziemy mieli szczęście, to i zdrowie!

Stan po

Stan po Taki dziwny smutek, że to jużkoniec. I dziwne szczęście, że nareszcie koniec. Mogę więc pozwolić sobie namyślenie o czymkolwiek. Albo o niczym. Albo na to, by myśli przepływały,bynajmniej nie zmierzając do określonego celu. Jak jednak przestać myśleć okimś, z kim się obcowało przez prawie półtora roku bez przerwy Dowiedz się więcej

WEsołego po świętach

Wesołego po świętach, najlepszego w Nowym Roku!Moje święta w bieli, w Wiśle, z całą rodzinką, na zaproszenie Agatki i jej Rodzinki.Po raz pierwszy ODPOCZYWAŁAM, bez szaleństwa przygotowań.W wigilijne dopołudnie kończyłam ostatni rozdział powieści „Zuzanna nie istnieje”.A w Wiśle świeżego śniegu w bród.I kulig nocą, z Istebnej na Stecówkę.Wnuki zachwycone.    Dowiedz się więcej

Wiersz na wieczór

Pomódlmy się w Noc Betlejemską.Pomódlmy się w Noc Betlejemską,w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,by wszystko się nam rozplątało, węzły,konflikty, powikłania.Oby się wszystkie trudne sprawyporozkręcały jak supełki,własne ambicje i urazyzaczęły śmieszyć jak kukiełki.Oby w nas paskudne jędzepozamieniały się w owieczki,a w oczach mądre łzy stanęłyjak na choince barwnej świeczki.ks. J. Twardowski PS. Właśnie Dowiedz się więcej

Bezludne Katowice, 19 grudnia

Bezludne Katowice, 19 grudnia To niemożliwe, by miasto było tak bezludne i smutne natydzień przed świętami. Godz. 15.30, ul. Dworcowa, mnóstwo miejsc wolnych dozaparkowania samochodu. Przed „Monopolem”, najbardziej eleganckim hotelem (5gwiazdek) pusto, w  restauracji nie byłonikogo. Ulica Mariacka, która ponoć ma być albo jest ( haha) wizytówką miasta,pusta. Nikogo, żywego Dowiedz się więcej

Zasłyszane

Zasłyszane Rozmowa 5-letniego Frania z mamą: – Teraz to tylko Stasia kochasz.– Ciebie też kocham, Franiu, tylko Staś jest malutki i muszę go często karmić.– Nie kochasz mnie.– Kocham, bardzo.-Ale mnie nie szanujesz, a przecież jestem Polakiem.

Oszuści grasują

Oszuści świąteczni grasują !       Przed świętami oszuści internetowigrasują w dwójnasób. Pewien oszust wymyślił szlachetny projekt pod szyldem PCK( podał także oddział, naiwny). Nazwał siebie wolontariuszem. Postanowił biednejmłodzieży zrobić prezenty i dlatego prosi o wpłaty na konto. Konto, rzecz jasnaprywatne, ale on uczciwy, o sercu gołębim. Cały projekt – bo Dowiedz się więcej

MOJA OSOBA

Moja osoba Kim są ludzie, mówiący osobie „moja osoba”? Jaki to typ osobowości? „Nie godzę się, by poniewieranomoją osobę”. „Atak medialny na moją osobęwiązał się z dużym zagrożeniem dla mojej osoby”. „Dziennikarze skierowali w mojąosobę duże zagrożenie”. „Będę podejmował stosowne kroki, jeślibędą się pojawiać rzeczy uderzające w moją osobę.”       Dowiedz się więcej

GARBAREK

  Jan Garbarek pierwszy raz wziąłsaksofon do ręki zainspirowany muzyką Johna Coltrane’a, gdy miał czternaścielat. Dzisiaj jest jednym z ważniejszych przedstawicieli współczesnej scenyjazzowej. Krytycy podkreślają unikalne brzmienie jego saksofonu. Niezliczonenagrania płytowe, koncerty w najważniejszych salach na całym świecie, wiele latwspółpracy z Keithem Jarrettem, czy z Hilliard Ensemble, przysporzyłyGarbarkowi niewątpliwej popularności. Dowiedz się więcej