Codziennik, Inne

O sobie

O sobie

 

O wielu sprawach chciałabym napisać:

o filmie z Szymborską w roli głównej

o spotkaniu z Elżbietą Wasiuczyńską ( ilustratorką książekdla dzieci)

o „Terceciemetafizycznym” Barbary Skargi

o biszkopcie, który upiekłam po raz pierwszy w życiu

o roztropnych wnukach

o kochanym Januszku

o listach, które ostatnio dostaję

ALE

Jestem coraz starsza i dzień od świtu do nocy poza domem, wróżnych „pracach”, tak mnie zmęczył, że nie potrafię się skupić i wykrzesać zsiebie kilku sensownych zdań.

W dodatku zatrważa mnie myśl, że z racji starości już niezatańczę na barze, choć na to mój przyjaciel liczył, nie wypiję za dużej ilościmartini i nie przegadam całej nocy. Cóż tu ukrywać – największą przyjemnośćsprawia mi ostatnio cisza i praca, czyli leżenie do góry dnem i myślenie ( bopisarz nawet jak leży, to i tak pracuje), leżenie do góry dnem i czytanie.Leżenie, ponieważ ta pozycja pozwala odpoczywać mojemu kręgosłupowi, któregonienawidzimy.

 

TAK WIĘC,

skoro pisarz jest egotykiem i bywa montematyczny, co w tymprzypadku oznacza, że najbardziej lubi mówić o SOBIE ( W poniedziałek ja,wtorek – JA, środę – Ja, czwartek – JA),

zapraszam moich Czytelników mieszkających w Katowicach lubokolicy na spotkanie autorskie do Domu Kultury „Koszutka”, Katowice, ulGrażyńskiego 47, jutro, 2 marca, o godz. 17.00. Spotkanie ma tytuł „Pisarka,poetka, dziennikarka – wiele wcieleń Marty Fox”.

Rozmowę będzie prowadzić Rena Rolewicz-Jurasz. Przed spotkaniem koncert InstytucjiPromocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” .

in / 1358 Views

2 komentarze

 • ~Feniks 2 marca 2010 at 16:26

  „Człowiek mówi, że z dnia na dzień się starzeje, ale serce pozostaje nieodległe.” Tak mówi moja siostra, zaś, moim zdaniem, w Pani przypadku jest to szczera prawda, gdyż tylko człowiek o duchu dziecka potrafi pisać tak, by jego tekstami dało się żyć 😉

  Reply
 • ~Feelip 3 marca 2010 at 19:04

  Tak, coś w tym jest. Wiem, bo też piszę. Pozdrawiam.

  Reply
 • Napisz swoją opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.