Inne

Brak tytułu

Powróciłam po raz kolejny

Ileż to już razytej wiosny pisałam tutaj, że wróciłam do domu. Na chwilę, na weekend, bydocenić walory własnego łóżka w domu. Inne, choć wygodne, a jednak.Przyzwyczajam się dopiero po trzecim noclegu, kiedy trzeba wyjeżdżać. Tak byłoi w pałacu w Bronowicach ( 6 km od Nałęczowa), gdzie spałam przez 4 noce. Dwatygodnie temu spotykałam się z Czytelnikami w Kieleckiem, teraz naLubelszczyźnie. Lubelszczyzna mi bliższa ze względu na rodzinne korzenie (zestrony Mamy).

W MuzeumPorcelany w Ćmielowie zaszalałam, bo nie mogłam się oprzeć kocim pokusom.Porcelanowe figurki kotów – cudeńka. Ale nie nadałam się nabrać na filiżankęnajdroższej kawy świata, kopi luwak. Bynajmniej nie dlatego, że ziarnka tejkawy wybierane są z odchodów cywety, zwanej też Łaskun muzang. Kelnerkazapewniała, że jak wypiję maciupką filiżankę za 98 złotych, to wystawi micertyfikat, który będę sobie mogła oprawić w ramki i powiesić nad łóżkiem. Oj,taką snobką, to ja nie jestem. Wolałabym kolejnego kotka z porcelany kupić.

Gdyby Madzia (instruktorkaz biblioteki wojewódzkiej w Lublinie) nie zaplanowała maxi programuturystycznego ( prócz spotkań autorskich), to bym wróciła kilka kilogramów grubsza.No bo jak odmówić tych kulinarnych specjałów, którymi mnie częstowano, kiedyjuż kończyły się dyskusje o książkach. Gdybyż tak można było się najeść nazapas, ileż czasu by człowiek zaoszczędził. Nie jadłam ciast, wolałam pierogi isałatki.

Janusz terazsegreguje w komputerze zdjęcia (po raz pierwszy pojechał ze mną). W czasie,kiedy ja rozmawiałam z Czytelnikami, on szalał z aparatem. Najwięcej ma fotekbocianów. Ale także skonstruował cud-panoramę pałacu w Kozłówce, Wisły wKazimierzu Dolnym. Nareszcie zauważył, że spotkania autorskie to także ciężkapraca, nie tylko przyjemność.

Przede mną Kędzierzyn,wręczanie nagród w konkursie Małe Krajobrazy Słowa. We wtorek natomiast „Haikuz Miłoszem” w katowickiej bibliotece (zapraszam) – wykład  o Miłoszowych tłumaczeniach haiku wygłosi prof.K. Kłosiński, a swoje haiku zaprezentuje Dariusz Brzóska-Brzóskiewicz. No ikonkurs jest ( info na stronie miejskiej biblioteki).

A 30 czerwca –premiera powieści „Zuzanna nie istnieje”. Od tego dnia w księgarniach.

in / 1381 Views

8 komentarzy

 • ~Olik 20 czerwca 2011 at 21:04

  Ciągle w trasie- przynajmniej ciekawie.Akurat kiedy w tamtym roku była pani w Kluczach leżałam w łóżku z zapaleniem oskrzeli. I bardzo teraz żałuję, bo pewnie prędko pani w te (małopolskie) rejony nie zawita?

  Reply
  • ~Marta 21 czerwca 2011 at 07:22

   Oj, nie jestem ciągle w trasie! Tylko w maju i czerwcu. Potem koncówka wrzesnia i poczatek pazdziernika, reszta miesiecy przy biurku, mozolne kopanie w słowach. Pozdrawiam.

   Reply
 • ~Brat 21 czerwca 2011 at 00:35

  http://www.ubraci.cba.pl/Zloty motocyklowe, imprezy, pokazy, parady!http://www.ubraci.cba.plPolecam 😉

  Reply
  • ~Marta 21 czerwca 2011 at 07:21

   Haha, nie rozśmieszajcie mnie!

   Reply
 • ~natalica06 21 czerwca 2011 at 13:48

  Co jest po śmierci – śmierć ? odpowiedz znajdziesz na http://smierc.org/

  Reply
  • Marta 21 czerwca 2011 at 21:37

   DZiecko, zajmij się życiem.

   Reply
 • ~Iza (prawie anoreczka) - biblioteka Milejów 30 czerwca 2011 at 14:45

  Witam Pani Marto. Pozdrowienia z Milejowa. Musze przyznać, że spotkanie z Panią naładowało mi pozytywnie akumulatory na lato. Przemiłe spotkanie i mam nadzieję że jeszcze kiedyś sie powtórzy.Dziekuję za ucztę duchową. Iza (prawie anoreczka) – biblioteka Milejów.

  Reply
  • ~Marta 1 lipca 2011 at 08:43

   Ja też pozdrawiam, Izo. Milo mi, ze tak pozytywnie mnie odebrałaś.

   Reply

  Napisz swoją opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.