Inne

pomyłki

Pomylki.

Remek widzial w Gazecie nekrolog Zosi.

Ale ona żyje, bo wczoraj myła okna.

Ja mylę słowa.

Panaceum – apogeum

ibuprom – butapren

Dziewica Orleańska – Męczennica Pańska

alabaster – albatros

 

Wanda myli:


denat – jubilat


Liliana myli:


krótkofalówka – mikrofalówka

albatros – albinos

 

Czy jest nas więcej? Co kto myli?

in / 962 Views

5 komentarzy

 • ~anula 14 grudnia 2009 at 00:01

  pomyłki ach pomyłki… Pewnego letniego dnia długo szukałam na sopockim deptaku restauracji Niebieski Pies, nikt jej nie znał i co? Znajomi niecierpliwie czekali w … Błękitnym Pudlu. Ot pomyłki.Pozdrawiam.a.

  Reply
 • ~ines 14 grudnia 2009 at 23:02

  W dzieciństwie myliłam pomidora z ogórkiem i pomarańczowy z różowym. Dziś mylę miłość z samotnością… Oby jak najmniej już takich pomyłek!

  Reply
 • ~Virginia 15 grudnia 2009 at 23:23

  ja wiecznie coś mylę, nie sposób tego zapamiętać … kiedyś zapytałam Pani w agencji turystycznej, kiedy dostaniemy PROWIANT, chodziło mi o VOUCHER :). I tak mi już ten prowiant został.Cięgle wybiegam myślami do przodu i przekręcam nazwy przedmiotów, czasem też czynności, łączę słowa np. „ściel ubranie”, czyli pościel łóżko , a potem się ubierz.A syn ma problem z Komandosem i Hydraulikiem. Wyszło to rok temu, kiedy chciał być na balu Komandosem, a w wypożyczalni strojów poprosił i strój hydraulika … do teraz miesza te zawody :)Pozdrawiam serdecznie Pani Marto 🙂

  Reply
  • ~Marta 15 grudnia 2009 at 23:34

   Virginio, jak mi milo, ze tutaj zaglądasz. I jakze pocieszające jest dla mnie to, ze młodzi też mylą slowa. Oj, przypomniałam sobie…kiedys moja corka poprosila w sklepie rzezniczym pol kilo szkorbutu.Pomylila szkorbut ze szpondrem. Pozdrawiam.

   Reply
   • ~Virginia 16 grudnia 2009 at 23:25

    Pani Marto zapewniam, że zaglądam znacznie częściej niż komentuję 🙂 Zawsze chcę zdążyć jak najwięcej przeczytać i przebiegam przez blogi, a potem jeszcze przez milion innych stron … oprócz słów mylę też dzień z nocą 🙂

    Reply

  Napisz swoją opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.