Inne

Własny pokój

Kobiety nigdy nie miały  przestrzeni i pieniędzy do tego, by mogły się realizować i tworzyć. Własny pokój, 500 funtów rocznego dochodu i wykształcenie, uwolnienie się od wewnętrznych ograniczeń i stereotypów bycia kobietą –  to warunki umożliwiające twórczość – tak twierdziła Virginia Woolf.

 „Domy pisarek”  Sandry Petrignani  to trochę  sentymentalna podróż autorki do domów pisarek: Margueite Yourcenar, Colette, Karen Blixten, Grazie Deleddy, Alexandry David –Neel, Virginii  Wolf. Sandra Petrignani jest przekonana, że dom opowiada prawdę o tym, kto w nim mieszkał. Podróże do domów są podróżami w życie pisarek, w ich upodobania, dramaty, osobowość, przyzwyczajenia.

Czy rzeczywiście przedmioty mogą opowiadać? Lubię przyglądać się domom, a najbardziej pokojom kobiet. Ile kobiet w Polsce ma potrzebę posiadania własnego pokoju, a ile ma możliwość posiadania go? Większość kobiet, które znam, twierdzi, że nie mają takiej potrzeby. Na co im, skoro nie piszą, nie malują, nie pracują w domu. Kuchnia jest ich pokojem albo sypialnia. Nie potrzebują się odcinać od rodziny.

Załóżmy jednak, że macie pokoje na zbyciu i jednak urządzicie własny.  Co w nim musiałoby być, abyście go polubiły i aby był naprawdę wasz ? Jakie przedmioty się w nim znajdą?

  

Mój balkon

in / 2691 Views

12 komentarzy

 • ~Jula 30 czerwca 2008 at 20:06

  Ten balkon, to jak śliczna altanka. :)Ja muszę mieć piękny widok z okna.I właściwie tak mam.Widzę panoramę mojego miasta.Pięknie jest zwłaszcza nocą.Gdybym mogła , to wcale bym nie meblowała, bo najlepiej się czuje w pustym pokoju.

  Reply
 • ~Paula 30 czerwca 2008 at 23:13

  Najlepiej czerwone ściany, duże wygodne łóżko, koło łóżka półka z książkami, huśtane krzeselko (takie juz coraz rzadziej mozna spotkac…), biórko blisko okna z laptopem, duże lustro oraz duże okno i balkon. No i oczywiscie meble… 🙂

  Reply
 • 1 2

  Napisz swoją opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.