Inne

Prawda o actimelu i red bullu?

Prawda o actimelu i red bullu?

 

ACTIMEL dostarcza organizmowi bakterię zwaną L.CASEI. Ta substancja jest wytwarzana w naturalny sposób przez 98% organizmów, lecz kiedy dostarcza się jej dodatkowo przez dłuższy czas, organizm przestaje ją produkować i stopniowo „zapomina”, co musi robić i jak robić, przede wszystkim u osób poniżej 14 lat.
 
W rzeczywistości (actimel) pojawił się jako lek dla tych niewielu ludzi, którzy nie wytwarzają tej bakterii, ale ilość tych osób okazała się tak niewielka, że lek ten okazał się nieopłacalny. By go zrobić opłacalnym sprzedano jego patent firmom żywnościowym.
 
Departament Zdrowia zobowiązał ACTIMEL (firmę produkującą)  do zaznaczenia w swoich reklamach, że produktu tego nie należy spożywać przez dłuższe okresy i firma ta dopełniła tego obowiązku, ale w formie tak zakamuflowanej, że żaden z konsumentów nie zauważy tego ostrzeżenia.

Jeśli któraś matka decyduje się na uzupełnienie diety żywnościowej swojego dziecka ACTIMELEM, nie zauważy żadnego ostrzeżenia  o niestosowności jego użycia i nie dowie się, że może powodować poważną krzywdę w przyszłości, spowodowaną manipulacjami reklamowymi,  aby powiększyć zyski producentów.
 

RED BULL
TEN NAPÓJ JEST SPRZEDAWANY WE WSZYSTKICH SUPERMARKETACH

RED BULL został stworzony, by stymulować mózg osób poddanych dużemu wysiłkowi fizycznemu i wielkim napięciom stresującym, ale nigdy by być konsumowanym jako napój obojętny czy chłodzący.
 
RED BULL JEST NAPOJEM ENERGETYCZNYM, który się rozprowadza po całym świecie z pomocą sloganu: Zwiększa wytrzymałość fizyczną, podwyższa zdolność koncentracji i szybkość reakcji, dodaje energii i poprawia rześkość. Wszystko to można znaleźć na puszeczce RED BULLA  Napój energetyczny tysiąclecia…!
 
Red Bullowi udało się dotrzeć do prawie 100 krajów świata.
 
Napój ten został stworzony przez Dietricha Mateschitza, przedsiębiorcę pochodzenia austriackiego, który odkrył go podczas podróży służbowej do Hong Kongu, kiedy pracował dla fabryki produkującej szczoteczki do zębów.
Słusznie przewidział olbrzymi sukces tego napoju w Europie, gdzie na razie nie istniał ten produkt i co więcej zobaczył wielką szansę przeistoczenia się w przedsiębiorcę.

FRANCJA i DANIA właśnie zabroniły jego rozprowadzaniu, ze względu na to, że jest to śmiertelny  koktajl, w skład którego wchodzi zbiór witamin zmieszany z GLUCURONOLACTONE,  produktem chemicznym wysoko niebezpiecznym, stworzonym  przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych w latach sześćdziesiątych, by
 stymulować morale wojska w Wietnamie.  Działał jako narkotyk halucynogenny, zwalczający stres wojenny. Jednak jego efekty w organizmie okazały się tak niszczycielskie, że został wycofany wobec wysokich wskaźników migreny, guzów mózgowych i chorób wątroby, które występowały u żołnierzy, którzy go spożywali 
Co jednak nie figuruje na puszce RED BULLA, to konsekwencje jego spożycia, które powinny być umieszczone w całej serii OSTRZEŻEŃ:

1). Niebezpiecznie spożywać go, jeśli po jego spożyciu nie wykonujesz ćwiczeń fizycznych, ponieważ funkcja energetyzująca napoju przyspiesza rytm bicia serca i może spowodować nagły zawał.

2). RED BUL może spowodować wylew do mózgu, ponieważ zawiera składniki, które rozcieńczają krew, by serce mogło łatwiej ją  przetaczać i by móc w ten sposób wysiłek fizyczny uczynić mniej wyczerpującym.
 
3). Zabronione jest mieszanie RED BULLA z alkoholem, ponieważ mieszanka ta zmienia napój w „śmiertelną bombę”, która  atakuje bezpośrednio wątrobę, powodując, że miejsce zaatakowane się  nie regeneruje.

4).Jednym z podstawowych składników RED BULLA jest witamina B12, używana w medycynie do ratowania pacjentów w stanie nieprzytomności po spożyciu olbrzymich dawek alkoholu. Stąd nadciśnienie i stan ekscytacji, w którym się znajdujesz po spożyciu RED BULLA, jak gdybyś był pod wpływem alkoholu.
 
5). Regularne spożywanie RED BULLA wyzwala pojawianie się całej serii chorób nerwowych i neurotycznych .


in / 1383 Views

12 komentarzy

 • ~Kinga 28 czerwca 2008 at 11:09

  Moja babcia twierdzi że w dzisiejszym przeciętnym sklepie nie znajdziemy niczego zdrowego a co dopiero mówić o czymś poprawiającym zdrowie naszego ciała- organizmu. Ja jak na razie nie muszę czuć się jakoś specjalnie zagrożona ponieważ moja mama stara się prowadzić zdrową kuchnię a ruchu chyba mi nie brakuję…

  Reply
 • ~Magda 28 czerwca 2008 at 11:53

  Dziękuję pani Marto za tę notkę, która uświadomiła mi, ile złego dla siebie robię spożywając Red Bulla i inne napoje energetyzujące, a wydaje mi się, że wszystkie działają tak samo, albo chociaż podobnie, tylko mają inną etykietkę. Nie pije dużo takich napoi ale zdarza mi się. Teraz będę starała się nie pić ich w ogóle i poradzę to moim znajomym.

  Reply
 • ~również Marta ;-) 28 czerwca 2008 at 15:38

  pokazałam Mężowinie będzie więcej tego pił :-)dziękuję :*

  Reply
 • ~nap 28 czerwca 2008 at 20:32

  Pani Marto, czy moglaby Pani podac zrodlo tych informacji?Dziekuje, pozdrawiam 🙂

  Reply
  • ~Marta 28 czerwca 2008 at 20:38

   Źródlem są informacje od zaufanych dziennikarzy z TVP. Prywatne informacje. Niestety, nie potrafię podac innych zrodeł.Moze więc jestem niewiarygodna, tym niemniej warto się przyjrzec przez lupę informacjom na butelkach i wyposrodkowac wiedzę. Pozdrawiam.

   Reply
   • ~napolka 28 czerwca 2008 at 21:32

    Dziekuje Pani Marto 🙂

    Reply
 • ~zyczliwy 29 czerwca 2008 at 21:41

  jakaz szkoda, ze dzien wczesniej to juz tez ktos zamiescil:http://www.goldenline.pl/forum/dieta/404434napewno informacje wlasne? od dziennikarzy tvp?a moze warto podac prawdziwe zrodlo?

  Reply
 • ~misiooooo 29 czerwca 2008 at 23:13

  Ale bzdury tu sa popisane to sie w glowie nie miesci…. gratuluje „rzeczowego” podejscia do problemu , moze czas zaczac np. zbierac znaczki ?….

  Reply
 • ~xxx 29 czerwca 2008 at 23:21

  powazne bym sie zastanowli zamiast pisac takie bzduryGlucuronolactonie to metabolit glukozy a nie jakis tajemny srodek halucynogennyreszta 'informacji’ to stek bzdur wyssanych z palca.dziekuje 😉

  Reply
 • ~Anka 30 czerwca 2008 at 11:30

  Słuchajcie!!! Rodzice nie zabierajcie swoich dzieci do McDonald’a!!!!!!!!!!!Czytałam artykuł, w którym ludzie wypowiadali sie co znaleźli w tym ich jedzeniu, Jedna kobieta wypiła szejka i rozbolał ją brzuch, zaniosła więc płyn do laboratorium i wyszło, że zawiera 7 rodzaji spermy, Inny przypadek jak dziewczyna zamówiła hamburgera i nie mogła przegryźć kawałka, wypluła więc i znalazła powiekę z rzęsami krowy. Obrzydzające dlatego uwierzcie lepiej zrobić zwykłą zupę w domu niż faszerowac się tą chemią

  Reply
 • ~migg 7 lipca 2008 at 12:55

  Droga Marto, dziennikarze z TVP wprowadzili Cie w blad – niestety z wlasnego doswiadczenia wiem, ze ich wiedza na temat medycyny i biologii jest zenujaca. o actimelu napisalam tu:http://migg.wordpress.com/2008/07/01/woo-w-jogurcie-czyli-kto-sie-boi-actimela/sa tam tez linki do osob wyjasniajacych sprawe redbulla.

  Reply
  • ~Marta 7 lipca 2008 at 20:59

   Dziękuję, ale nie wiem, nie wiem. Nie rozumiem, nie wiem, co jest sprawdzone, a co domniemane. Teraz wszystko może być fałszerstwem.Napisalam na blogu o swojej łatwowiernosci. Wolę czytac wiersze.

   Reply

  Napisz swoją opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.