Inne

Śledzik

Śledzik

 

   Och, teniegdysiejsze śledziki ! Było, minęło.

     Poszłam do Agatkiwieczorem, bo ma dziś imieniny. Poszłam z prezencikiem. Aga mówi, że śledź.Zapomniałam, cały dzień byłam w pisaniu. Zadzwoniłam do Janusza i mówię, że śledź,a on na to, że mówił mi rano, ale pomruczałam coś tam ( bo byłam w pisaniu). Przyszłado Agatki Madzia z Grzesiem i mówią, że śledź. A my bez śledzia. Gadamy,gadamy, a to o Piotrusiu i telekamerze, którą wczoraj otrzymał, a to oTadku-Niejadku (Pawcio prosi, by mu bajkę opowiedzieć).  Grześ usłyszawszy o Niejadku, mówi, że śledź.Patrzę na Grzesia i mówię: – Wczoraj wieczorem twoja mama zadzwoniła do mnie,by pogratulować mi zięcia Piotrusia. Nie oglądałam TV, bo  byłam w pisaniu.

      – Mamo – mówi Grześ, któryteż jest super zięciem, tyle że w mniej rozrywkowej branży – dzisiaj jestśledź.

     Dobra, śledź.Kupiliśmy. Zaimprowizowaliśmy.  Śledźkorzenny, plastry jajka na twardo, majonez kielecki, cebulka zielona, kiełkirzodkiewki.

Dobre było.

Obiecałam, że prawdziwego śledzia zrobię jutro, w oliwie, cebuli i majeranku.

Zatak przyrządzonego dostałam kiedyś nagrodę restauracji „Labirynt” w Katowicach.Śledzia robił Janusz ( bo ja byłam w pisaniu), ale firmowałam ja, Nazwałam go „W majerankowym chruśniaku”.

Gówna nagroda.

Najlepiej smakował. Ciekawe, czy śledźsię tak spodobał, czy nazwa.

in / 978 Views

3 komentarze

 • ~Krycha 6 lutego 2008 at 12:30

  Witaj Marto!Pogubiłam się troszkę. Janusz robił śledzika na wczorajszego śledzia,czy tego nagrodzonego w restauracji ” Labirynt ” w Katowicach?Ja do Włodka wczoraj mówię, że śledzik, a on na to, i co z tego.I tyle miałam ze śledzika, bo mi się już go odechciało.Gratulacje dla Piotra, zbiera on ci tych nagród, oj zbiera. Najważniejsze,że zasłużone, bo ma chłopak talent.Krystyna

  Reply
 • Marta 6 lutego 2008 at 19:08

  Do restauracji wykonywał Janusz, to sledzie w majeranku to jego patent. Ja firmowalam, bo to do mnie się zwrócono, bym wzięła udzial w konkursie. Nie mialam czasu, bo pisalam. Nagroda byla pieniezna, potęzna.

  Reply
  • ~Krycha 6 lutego 2008 at 21:53

   No to gratulacje, należą się Januszowi! Pozdrawiam, Krystyna

   Reply

  Napisz swoją opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.