Jestem nikim

     „Kiedyjestem sama myślę, że nie potrzebuję MP3, laptopa i ekskluzywnych wakacji. Alekiedy jestem wśród rówieśników i widzę ten nowy laptop, MP3 to robi mi sięprzykro, bo ja nie mam i dlatego jestem nikim” – napisała Mila w komentarzu namoim blogu. Wiem, o czym ona mówi. Kto z nastolatków nie Dowiedz się więcej

Nie bawię się w taki świat

     1. Rozumiem, że można błądzić, upaść,zawieść innych i siebie, upodlić się. Ale, na Boga ! Kiedyś powinno przyjśćopamiętanie, prawda? Nie bawię się w taki świat, nie lubię, jak ludzie naświeczniku są niegrzeczni.    2. Jest mi wstyd, po trzykroć wstyd, zpowodu niedopuszczalnego zachowania się niektórych polityków.       3. Jest Dowiedz się więcej

Upał

     Cudownie,Upał. Wpoprzednim wcieleniu byłam kocicą, powtarzam to do znudzenia. Uwielbiamtaką pogodę, nawet w Katowicach. Wstępujewe mnie energia i od świtu mam ochotę do działań. Zadzwoniłam do Tess, przyjaciółki,z którą się  dawno nie widziałam. Dałamjej 2 godziny na pozbieranie się. Przyjechaliśmy do niej ( 35 km), a od niej w Dowiedz się więcej

Spaghetti carbonara

    Oto obiecany przepis na spaghetti carbonara. Najważniejszy jest sos. Tak samkuje carbonara, którą jadłam w Veronie. Kiedyś udało mi się taką zjeść we włoskiej restauracji Napolitana, w Sosnowcu. Właściciel nie chciał zdardzić przepisu na sos. Powiedział, że jak mi powie, to przestanę do niego przychodzić. Próbowałam róznych przepisów,  z Dowiedz się więcej

Dzień balkonowy

     Dziś(sobota) zafunduję sobie dzień balkonowy. Meteorologom się prognozy niesprawdzają, miał być upał, do 36.stopni, Tymczasem jest ciepło, wilgotno powieczornym deszczu i jeszcze słońca nie ma.      Wróciłam ze spaceru z psem, ufajdał się wkałużach, bo mój pies jak mój wnuś, gdy tylko zobaczy kałużę, dostaje małpiegorozumu. Wprawdzie Pawcio grzecznie Dowiedz się więcej

Słodka idiotka

     Słodkaidiotka. Znacie taki typ kobiet, prawda? Słodkaidiotka, robi idiotyczne miny i z byle powodu prosi mężczyznę o pomoc, bo onajest taka słabiutka i taka mała. Teatralnie trzepocze rzęsami, usta układa wciup, chichocze albo robi smutną minkę, kiedy trzeba. Ciekawe, że faceci ciąglenabierają się na te numerki.        Słodkaidiotka daje Dowiedz się więcej

Dekalog

Nie zabijaj innych.  Nie zabijaj siebie. Czcij ojca swego i matkę swoją, jeśli na to zasłużyli. Rodzice, rozmawiajcie z dziećmi. Kłam – to pozwala łatwiej żyć. Kradnij, jeśli musisz.  Kochaj się, ale szanuj swoje ciało. Trzeba wiedzieć , gdzie, kiedy i z kim. Bez chodzenia do kościoła tez możesz być Dowiedz się więcej

Jeszcze o partnerskim związku

       Po przeczytaniu zwierzeń laureatkikonkursu, ogłoszonego w jednym z czasopism, na temat „jak zmieniłam swojeżycie”, myślę o mężczyznach, którzy mają w porównaniu z kobietami łatwiejszystart w życie, a i tak wszystko obracają w niwecz. Gubi ich nadmierne poczuciewłasnej wartości i przerost wszelkich ambicji, w tym także zawodowych. Gubi ichrutyna, obracająca Dowiedz się więcej

Jak kobieta kobiecie

      Polkamieszkająca od kilku lat w Niemczech, matka trojga  dorosłych dzieci, chwaliła się na babskimspotkaniu w Polsce, że ona problem antykoncepcji ma nareszcie z głowy, ponieważpoddała się w Niemczech sterylizacji. Była z siebie dumna, bo mogła się z mężemkochać bezkarnie, bez strachu, a ich współżycie zaczęło przeżywać prawdziwyrenesans i w Dowiedz się więcej

Dawanie i branie

      Ilekroćcoś komuś dajesz, wypuszczasz dar z ręki i odtąd należy on do obdarowanego,który może z nim zrobić, co zechce, bo to już jest jego własność. Czynsię dokonał. Obdarowałeś kogoś, by się cieszyć, prawda? Obdarowałeś kogoś zwdzięcznością,  z miłością alboprzyjaźnią. Jeśli tego  w tobie nie ma, niedawaj, nie wygłupiaj się, Dowiedz się więcej