Inne

W podróży

W podróży
Zaniedbałam pisane bloga.
Przychodzą i do mnie takie dni, kiedy nie widzi się sensu, nie czuje potrzeby. Jeszcze jeden tekst? Po co, dla kogo? Chciałabym napisać o tym, co boli w środku, ale blog to bynajmniej nie intymny dziennik, to rodzaj jedynie kontrolowanego zwierzenia, specyficzny gatunek literacki. Z konieczności więc, nie chcąc powiedzieć tego, co zachowuję jedynie dla siebie, narzucam sobie rodzaj autocenzury. To tylko pozory, że jestem otwarta. Jestem na tyle, na ile chcę, a coraz mniej chcę. Mam nadzieję, że moi Czytelnicy wybaczą mi tę przerwę w pisaniu.
Znów jestem w podróży, na spotkaniach autorskich, tym razem organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę w Kielcach i Małgorzatę Grodzicką. Lubię spotkania z Czytelnikami. Do południa rozmawiam z nastolatkami, najczęściej gimnazjalistami, po południu z tzw. dorosłymi.
Odwiedziłam bibliotekę w Żarczycach Dużych, Starachowicach, Rytwianach, Bogorii. Przede mną spotkanie w Klimontowie i Lasocinie. Każde spotkanie jest inne, ale każde wielce emocjonujące. Jak miło! Dziękuję za rozmowę, życzliwość, gościnę, to dla mnie wielka dawka energii.

Inne fotki wkrótce.

in / 1775 Views

9 komentarzy

 • ~Bluebell 3 października 2013 at 15:33

  Proszę, aby pani nie zaprzestała wpisów na blogu, pani Marto. Zawsze czytam, nawet jesli nic akurat nie wpisze.

  Reply
  • Marta 6 października 2013 at 20:48

   Dziekuję, Bluebell.

   Reply
 • ~@CzarnyKapturek 3 października 2013 at 17:09

  Szanowna Pani,

  Myślę, że blogowanie ma dawać przyjemność: jeżeli ono Pani nie służy, nie ma się co zmuszać;) Życie jest na to zdecydowanie za krótkie!
  Co do uzewnętrzniania się w postach- wydaje mi się, że internet jest miejscem, gdzie- wbrew pozorom- jednak jest trudno otworzyć się, więc doskonale Panią rozumiem.
  Proszę czerpać jak najwięcej radości ze spotkań z nami, czytelnikami (bardzo żałuję, że nie załapię się na żadne z nich…)!

  Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie!

  Reply
  • Marta 6 października 2013 at 20:48

   I tak, i nie. W pisarskim zyciu bywają tez obowiązki. Poza tym wiem, ze okresy spowolnienia też są po coś. Smutno mi tylko, ze nie jestem takiej intensywności, jak kiedyś. Pozdrawiam.

   Reply
 • ~Anula 4 października 2013 at 14:26

  Pani Marto myślę, że chęć do opisywania „tego co boli w środku” wzrosłaby w przypadku, gdyby nie była Pani osobą publiczną a tu jest inaczej. Swoje przeżycia może Pani za to wplatać w fabułę pisanych książek i dzięki temu są one bardziej prawdziwe i bliższe dla czytelników. Pozdrawiam serdecznie!

  Reply
  • Marta 6 października 2013 at 20:49

   Tak. Chcę tylko część siebie uzewnętrzniać i w dodatku wykreowana po swojemu.

   Reply
 • ~almarpal 6 października 2013 at 08:05

  Szanowna Pani Marto
  Nie ma już instytucjonalnego cenzora więc ta przyjemność należy do wszystkich.
  Pozdrawiam

  Reply
  • Marta 6 października 2013 at 20:50

   Pozdrawiam serdecznie.

   Reply
 • ~Piotr 7 października 2013 at 10:05

  Życzę Pani wytrwałości w realizowaniu swojej pasji i pracy jako pisarka.

  Reply
 • Napisz swoją opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.