Inne

"Migotania" – nowy numer już wkrótce!

 „Migotania” – nowy numer już wkrótce!

  

 

      Czasopismoistnieje od 2002 roku. Przez dziesięć lat nieustannego istnienia zyskało sobiewysokie uznanie. W swym głównym profilu – literackim – prezentowało czołówkępolskich nazwisk, przyciągało dobrych autorów, znakomite teksty, miało teżodwagę promowania młodych i znakomitą intuicję w ich „odkrywaniu”. Promowałowspółczesną literaturę polską i europejską. Krytyka literacka, bieżącerecenzje, poezja, proza… – wszystkie te rodzaje piśmiennictwa literackiegozawsze w tym kwartalniku przyciągały uwagę.

    Osobną wartością jest szata graficzna „Migotań” – unikatowa, rozpoznawalna,jedna z najciekawszych i najbardziej oryginalnych w całej historii prasypolskiej. Szata ta pozwalała przez całą dekadę prezentować wyjątkowe zjawiska wgrafice i fotografii obecnych czasów.

    Pismo od pierwszego numeru jest redagowane przez Zbigniewa Joachimiaka, jednegoz najbardziej znanych poetów średniego pokolenia w środowisku gdańskim. Autoracenionego, cieszącego się autorytetem w całej Polsce. W utrzymywanie pisma narynku od lat wkładał najlepsze swoje inwencje, jak również środki finansowe.

    Dotychczasowe możliwości pozyskiwania środków na utrzymanie „Migotań” wyczerpały się.  To byłaby poważna strata. Pismo nie otrzymałoministerialnej dotacji. Zespół wystosował apel do MKiDN o ponownerozpatrzenie wniosku o dotację. Podpisało go ponad 500 osób, w tym wieluznanych twórców.

Dotacja byłabyświadectwem, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce bronić tychobszarów kultury szczególnie słabych, bo nie mających zaplecza komercyjnego.

Niestety,wniosek został ponownie odrzucony.

Ale… oto, mimotrudności, wychodzi nowy numer „Migotań”.

Urząd MiastaGdańsk przyznał pismu finanse na druk.

Autorzy nie dostająhonorariów, redakcja pracuje społecznie. Przypominam jednak, że rocznaprenumerata wynosi tylko 60 złotych. A druk w „Migotaniach” to zaszczyt.

Walczę o topismo, ponieważ towarzyszę mu od chwili powstania i wierzę w jego intelektualnypotencjał.

Warto wspomócpismo. Mieć swój egzemplarz.

Zamówienie możnazłożyć u sekretarza redakcji: kfiryn@migotania.pl

Pismo ma fanpage na Facebooku. Także stronę internetową: www.migotania.pl

in / 1371 Views

7 komentarzy

 • ~a10 22 kwietnia 2012 at 16:06

  Zgarnij 1875 PLN pracując w domu!Ja już zarabiam!!http://zgarnij1875pln.blog.onet.pl/

  Reply
  • ~Bluebell 23 kwietnia 2012 at 16:28

   O, doprawdy ?

   Reply
 • ~Bluebell 23 kwietnia 2012 at 17:55

  Pani Marto, trudno zeby rzadzacy promowali strefy wyzsze, jak kultura, skoro zewszad dochodzi przekaz, iz liczy sie tzw.obrotnosc. Mam wrazenie, ze bycie obrotnym urasta do idealu przecietnego czlowieka.

  Reply
 • ~babatendai 25 kwietnia 2012 at 22:59

  popieram, zamawiam, pozdrawiam- buziaki, Marteczko :*

  Reply
 • ~Jaroslaw 26 kwietnia 2012 at 14:20

  Pani Marto,czy prenumerata zagraniczna (do innego kraju) jest mozliwa?Pozdrawiam serdecznie.

  Reply
  • Marta 26 kwietnia 2012 at 22:10

   Myslę, że tak, panie Jarosławie! W tej sprawie proszę napisac na podany w moim tekście adres mejlowy; sekretarzem redakcji jest Karolina Firyn i to jej adres. wszystko wyjasni. pozdrawiam serdecznie bardzo.

   Reply
 • ~Virginia 5 maja 2012 at 09:42

  Pani Marto, smutne to, że tyle dobrych słów, całych tekstów, periodyków znika z rynku i cyberprzestrzeni. Ciągle się słyszy, że ludzie piszą z pasji, a i tak magazyny nie są w stanie się utrzymać. Takie nasze państwo, z czym pogodzić się nie mogę, że kultury pisarskiej nie propagują w żaden sposób, nie wspomagają, nie wspierają… czy jeszcze kiedykolwiek wróci kult dla słowa i szacunek wielki dla niego? Boję się, że nie 🙁 . Trzymam kciuki za Migotania i jestem dobrej myśli, bo są w dobrych Pani rękach. Pozdrawiam.

  Reply
 • Napisz swoją opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.