O kotach
1. Niektóre kotynadużywają zabiegów pielęgnacyjnych, podobnie jak niektórzy ludzie nadużywająpapierosów lub alkoholu. Poświęcają swojej toalecie blisko trzecią część dnia,co może mieć zgubne skutki i doprowadzić do poważnych problemów, na przykład:skołtunienia futerka, nieustającej czkawki, znacznego podniesienia poziomucholesterolu.
2. W średniowieczu koty,podobnie jak czarownice, palono na stosach. Ale nie bójcie się – Polska, jakokraj bez stosów, nie dopuściła do spalenia choćby jednego kotka, co doceniłaKrólowa Angielska i przyznała jednemu z I sekretarzy, w czasach późniejszychniż średniowiecze, of course, srebrny medal z kocią mordką.
3. Instynkt łowiecki jest tak głęboko zakodowany w kociejnaturze, że nawet najbardziej leniwy domowy tłuścioszek nie przepuści okazji,by nie zaczaić się na ruchomy przedmiot (często na nogę, która ma zamiar wejśćdo łóżka) i nie dopaść go jednym skokiem, podobnie jak czynią to jego dzicykrewniacy, polując w dżungli. Kot więc niekoniecznie poluje z głodu, ale z powodu instynktu. Często bawi sięswoją zdobyczą lub przynosi ją swojej pani (panu). Jeśli po mieszkaniu fruwająpiórka, to wcale nie znaczy, że kot zjadł ptaszka, tylko, że mu je powyrywałwiadomo skąd.
4. Zadowolony kot trzyma ogonuniesiony wysoko do góry, podobnie jak zadowolony facet głowę. Im wyżej, tymwiększe zadowolenie, co może mieć też i zgubne skutki, ponieważ wtedy niewidzi tego, co znajduje się bezpośrednioprzed jego nosem i nie może znaleźć małych kawałków jedzenia na podłodze.
2 komentarze
Bywają ludzie , którzy kochają tylko siebie i uznają wyłącznie te prawdy w które sami wierzą.
Kochać siebie, to wcale nie takie łatwe, więc zazdroszczę tym ludziom. Kochaj bliźniego swego jak siebie samego.