Inne

W domu, gdzie najlepiej

W domu, gdzie najlepiej

 

Znajomi powyjeżdżali na majowyweekend, ja wróciłam z Kielc, gdzie wojewódzka biblioteka (cudeńko!)zorganizowała mi serię spotkań autorskich. Czytelników mam wszędzie: wKielcach, Jędrzejowie, Ostrowcu, Radoszycach. Z niedowierzaniem o tym wspominam,ale tak właśnie jest, co mnie cieszy, bo przecież pisarz bez czytelników nieistnieje.

 W domu nie zrobiłam ani mielonych, anisadzonych, ale gołąbki w młodej kapuście, co na jedno wychodzi, bo zabawiłam się w mamuśkę-babciuśkę-żonuśkę. Upiekłamteż szarlotkę. Chciałam tartę z rabarbarem, ale rabarbar wyszedł był, widoczniei inne gospodynie miały ten sam pomysł.

Na świecie bezczelnie zielono iświeżo, choć nie ma słońca. Ale jest ciepło i nie wieje, więc spaceruję.Wczoraj grałam w piłkę z wnukami. Najmłodszy rozkosznie i bardzo teatralniepopadał w lament, kiedy piłkę kopałam w kierunku starszego. Gdzie taki brzdączaobserwował, jak zasłaniać twarz i oczka, jak się pochylać w przód, zawodząc zżałości? Ilekroć to robił, zaśmiewaliśmy się boczkiem, boczkiem, by nie zobaczył, że jego rzekoma żałość budzi w naspodziw dla jego umiejętności.

 

Ciągle czytam książki o kobietach(skończyłam „Kobiety namiętne” Pauli Izquierdo). Teraz o Róży Luxemburg(aktualnie jej „Listy z więzienia”).

Już niedługo ukaże się „IzaAnoreczka” oraz trzecie wydanie, z nową okładką powieści „Wielkie ciężarówkiwyjeżdżają z morza”.

Oto okładki:


 

Nowa okładka 3 wydania

powieści „Wielkie ciężarówki

wyjeżdżają z morza”.

Dodatkowo w książce posłowie

„Od autorki”.

Wydawnictwo Siedmioróg.

  

A to kolejna powieść dla młodzieży,

która czytała o Kaśce Podrywaczce,

Paulinie od kotów, Karolinie XL.

Zobaczycie, czy Iza, zwana wredniarą,

a potem Anoreczką, jest rzeczywiście

tak o wredna, czy też za jej zachowaniem

kryją się jej prawdziwe problemy.

Obie książki już wkrótce.

Wydawnictwo Akapit Press.


in / 864 Views

2 komentarze

 • Marta 2 maja 2010 at 12:40

  Wkleiłam większy rozmiar okładek, przez co skasowały mi się 2 komentarze: pana Jarosława z Hiszpanii oraz I. z Kielc.Odpowiedz dla Jarosława: zmian w treści „Ciężarówek” nie ma, są tylko poprawki stylistyczne i dodałam posłowie „od autorki”. Pozdrawiam.Odpowiedz dla pani I.: Dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam.

  Reply
 • ~Maria 3 maja 2010 at 08:30

  Gratuluję pani Marto.Wyobrazam sobie, ze ma Pani nie tylko przyjaciół, ale tez zazdrośników, którzy nie wybaczają Pani talentu jak i pracowitości. Serdecznie pozdrawiam.

  Reply
 • Napisz swoją opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.