Inne

Anna Wernerowa, zapraszam.

 

   ANNA WERNEROWA jest poetką.

      Autorką kilkunastu tomików wierszy.Trudno myśleć o literackim pejzażu Katowic bez znajomości jej utworów,przepojonych zawsze szlachetnym uczuciami.

Byładamą.

       Nie sposób nie pamiętać czaru, jakiwokół siebie roztaczała i młodości, którą epatowała, mimo dwustu lat, doktórych się kokieteryjnie przyznawała i z wdziękiem,choć i coraz większym trudem wnosiła po drewnianych schodach, do swojegomieszkania na czwartym piętrze, przy ulicy Mikołowskiej.

Jestlegendą.

Obdarowywałaswoich bliskich znajomych i przyjaciół dobrymi słowami w listach i kartkachoraz drobiazgami, jakim nadawała magiczny sens. Piekła drożdżowe ciasteczka iparzyła przednią herbatę.

Przebywaniew towarzystwie Anny było nie lada wyróżnieniem i zaszczytem.

Byłamjedną z wybranych.

Znosiłamdzielnie jej reprymendy, dotyczące moich artystycznych i obyczajowych buntów.Dziś skłonna jestem przyznać jej rację.

Brakujemi jej  życzliwości, dobrych słów,pięknych metafor, wyszukanych komplementów, liścików, karteczek, dedykacji. Nowychwierszy.

Brakujemi Anny.


Opowiem o Annie Wernerowej i przeczytam jej wiersze 2 listopada, o godz. 18.00 w Bibliotece nr 32, w Katowicach, ul. Grzyśki 19. Zapraszam.

in / 873 Views

1 komentarz

  • czak192@wp.pl 28 października 2009 at 12:11

    Marto, żałuję, że nie mogę tam być, ale będziemy od 5-8 listopadaw Krakowie m.in. – na Targach Książki. Mam nadzieję, że nic tym razem nie stanie na przeszkodzie. Gdybyś miała też w planie wyjazd do Krakowa, na targi, to daj jakiś znak, kiedy, bo, tak sądzę, byłoby miło się spotkać. Pozdrawiam, Krystyna

    Reply
  • Napisz swoją opinię

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.