Inne

Dobre dni

Dobre dni

Lubię, kiedy dni są intensywne. Wczoraj dzień rodzinny, dziśzawodowy. Ponieważ mam 3 wnuków, uczę się modeli wozów strażackich, fachowego kopaniapiłki na boisku, nazw motocykli, itp. Z pieczeniem ciasta zawsze czekam nanajstarszego wnuka, bo uwielbia  mipomagać i wspólnie robimy „ciaplitkę”, czyli ugniatamy mąkę, jajka, masło,wyłuskujemy pestki ze śliwek.

 

Dziś rozmowa w bibliotece z Romkiem Pawlakiem, pisarzem dladzieci, koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Martyny Ciecierężanki i WiesławaCiecieręgi, jej ojca.

Dziś także dotknęłam „Kobiety zaklętej w kamień”, mojejnowej powieśći, wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Przyszedł egzemplarzautorski z miłym listem od Wydawcy, także plakaty i ulotki. Najpierw książkęgłaszczę, potem wącham.

W przyszłym tygodniu spotkania promocyjne: w Warszawie,Łodzi, Płocku, Katowicach. Potem Lublin i Rzeszów.

 

Ponownie włączyłam opcję komentowania tekstów po uprzednim zalogowaniusię. Usunęłam także komentarz „Zaby”, która napisała jedno obraźliwe słowo,odnoszące się do Czytelniczki, komentującej jej wypowiedź. „Zabę” wrzuciłam naczarną listę, bo nie chcę, by ktokolwiek na moim blogu ział nienawiścią i zwściekłości pluł nie tylko na mnie, ale i na moich Czytelników.

Ale ponieważ wściekłość „Zaby” sięga zenitu, więc napisałado mnie list, w którym nie przebiera w słowach. „Zaba” przedstawiła się w komentarzachjako nauczycielka. Wolę w to nie wierzyć. Nie chcę zwątpić w szlachetność tegozawodu i tym samym ludzi, którzy go wykonują. Ponieważ list został wysłany zmojego bloga, więc już zleciłam odpowiedniej ekipie, by sprawdziła, skądprzyszedł. Możliwe jest zidentyfikowanie IP, przynależącego do komputera. Chcęwiedzieć, kto jest moim zaciekłym wrogiem.

 

in / 1083 Views

8 komentarzy

 • ~Ania 14 września 2009 at 22:25

  Wchodziłam na stronę Wydawnictwa Literackiego i książka opisem zapowiada się interesująca zresztą sam wygląd bardzo przyciąga oko. Kupując książke ważnym elementem jest przecież 'przyjemna’ okładka, prawda? Co do zapachu ksiązki to zawsze po kupieniu „głupich” podręczników szkolnych znęcam się nad ich nowym, drukarskim zapachem. „Kobiety” już nie umię się doczekać! Na spotkanie chętnie przyjadę tym bardziej, że będzie to Pani spotkanie :)Nie ma to jak rodzinna niedziela. Pogoda chyba wczoraj się udała?Gorąco ściskam, Ania

  Reply
 • ~Asia z Trójki 15 września 2009 at 07:54

  Miałam przyjemność dotknąć cieplutkiej jeszcze, świeżo upieczonej „bułeczki” – zapowiada się interesująco; zgadzam się z autorką poprzedniego komentarza, że okładka w dużym stopniu zachęca do lektury. Ta zachęca. Zresztą… nie trzeba zachęcać. I tak szybko zniknie z półki w bibliotece 🙂 Wiem coś o tym…Pozdrawiam serdecznie

  Reply
 • ~Beata 15 września 2009 at 13:48

  Szanowna Pani Marto, jeśli zna Pani termin i miejsce spotkania promujacego „Kobietę […]”, które odbędzie się w Katowicach, proszę o ich ujawnienie – nie chciałabym, aby mi umknęło (!). Gratuluję powieści i pozdrawiam.

  Reply
  • Marta 15 września 2009 at 19:24

   Spotkanie w Katowicach – 28 wrzesnia, poniedziałek, godz. 18.oo, Biblioteka nr 14, ul. Piastów 20, Osiedle Tysiąclecia, zapraszam.

   Reply
 • ~karolina2210@autograf.pl 15 września 2009 at 18:12

  Kochana pani Marto!Proponuję zostawić sprawę Zaby.Skoro dziewczynie sprawia przyjemność tego typu komentowanie- niech sobie pisze. Kiedyś jej się znudzi i przejdzie.. Tak niepotrzebnie się sprawę nakręca, a przynajmniej takie jest moje zdanie.Pozdrawiam gorąco!PS. Również jestem ciekawa kiedy odbędzie się spotkanie w Katowicach.

  Reply
  • Marta 15 września 2009 at 19:24

   Spotkanie w Katowicach – 28 wrzesnia, poniedziałek, godz. 18.oo, Biblioteka nr 14, ul. Piastów 20, Osiedle Tysiąclecia, zapraszam.

   Reply
  • Marta 15 września 2009 at 19:35

   Masz rację, Karolino. Buziaczki.

   Reply
 • monia_kay21@poczta.onet.eu 15 września 2009 at 22:33

  Już się nie mogę doczekać kiedy kupię tą książkę! Wydaje się super. Jak wszystkie Pani książki. Wciąż będę czekać na spotkanie w Opolu, ale mam nadzieję, że w końcu się doczekam:) Pozdrawiam.

  Reply
 • Napisz swoją opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.