Inne

Zapraszam na spotkanie z Barbarą Ptak

Wyjątkowe wydarzenie:

zapraszam na spotkanie z Barbarą PTAK:
17 listopada 2008 r., godz. 17.00, poniedziałek, czyli dzisiaj.
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, Filia nr 32 (ul. Grzyśki 19a, Katowice-Ligota).
Część spotkania będzie rejestrowana przez TVP i wykorzystana w filmie o Barbarze Ptak.

Barbara Ptak -wybitna scenografka i kostiumolożka filmowo-teatralna.

Urodzona w 1930 roku w Chorzowie, studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Warszawie. Stworzyła oprawę plastyczną dla ponad 200 przedstawień dramatycznych, oper, operetek, musicali i filmów. Współpracowała z wybitnymi reżyserami, m.in. z Andrzejem Wajdą, Romanem Polańskim, Kazimierzem Kutzem czy Jerzym Kawalerowiczem. Za swą pracę wielokrotnie honorowana była najwyższymi laurami, w tym nagrodą Ministra Kultury i Sztuki oraz Złotymi Maskami.
Projektowała kostium do „Faraona”, „Ziemi obiecanej”,  Nocy i dni”, „Dagny”, „Wielkiej miłości Balzaka”, „Barbary Radziwiłłówny”. Do ponad stu filmów polskich i zagranicznych.
Jest autorką ksiązki. Stanisław Ptak. Jego… Listy. Jego… Miłość. Ich… Twórczość. Jest to bogato ilustrowana biografia męża artystki, uzupełniona biografią samej Barbary Ptak.

in / 1153 Views

5 komentarzy

 • ~MałaMi 17 listopada 2008 at 20:34

  Kurcze, jak szkoda , że nie mieszkam w Katowicach, albo chociaż gdzieś w okolicach! pozdrawiam Panią i Panią Barbare Ptak :)PS. uwielbiam pani książki!

  Reply
 • ~marty 17 listopada 2008 at 22:21

  zapomnaielm w mailu o adresie bloga, mam nadzieje, ze znajdziesz ten wpis, jeszcze raz pozdrawiam martywww.studiawuk.blox.pludanej lektury – he he:)

  Reply
 • ~Babcia Stefcia 18 listopada 2008 at 21:28

  ale panii jeesssttt głuuuuuuuuuuuuuuupiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  Reply
  • ~Iza 18 listopada 2008 at 21:54

   Babciu Stefciu, nie wstyd Pani? Internet jest dla inteligentnych ludzi, a nie dla takich, którzy leczą w nim własne kompleksy. Wstyd mi za Panią, kimkolwiek Pani jest, bo oczywiscie odwaga w Internecie tanieje.

   Reply
 • ~czak192 19 listopada 2008 at 13:45

  Marto! Dlaczego „kostiumolożka”?! Przecie to jakiś dziwoląg językowo-społeczny typu: młodzieżowiec. Brrrrr! Te wszystkie psycholożki, stomatolożki, laryngolożki – seksizmem mi pachną. Nie czujesz w tych słowach jakieś deprecjacji? Jakiegoś lekceważenia? Coś jakby pisareczka? I jeszcze jedno, przy okazji. Dlaczego musi być np. dyrektor Janina Jędrzejczak, a nie dyrektorka Janina Jędrzejczak?

  Reply
 • Napisz swoją opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.