Inne

Dziennikarstwo

Dziennikarstwo

 

       Prawie ćwierć wieku temu zaczynałam swoją przygodę z dziennikarstwem.

Robiłam wywiady z aktorami, pisarzami, wydawcami, dyrektorami teatrów. Pisałam recenzje literackie i teatralne, uprawiałam publicystykę kulturalną, eseistykę, także reportaż. Zaczynałam drukować w katowickiej popołudniówce „Wieczór” ( najczęściej w dziale „kalejdoskop młodych” – wtedy pisałam o szkole i młodzieży.  Następną redakcją było „Taki Nie”, tygodnik społeczno-kulturalny, ogólnopolski, wychodzący w Katowicach. Tam uczyłam się prawdziwego dziennikarstwa. Potem „zdobyłam” wszystkie ważne tytuły w Polsce, związane oczywiście z szeroko pojętą kulturą.

    Marzyłam o etatowej pracy w określonej redakcji. Nigdy jej nie dostałam. Zawsze miałam status stałego współpracownika. Dziś wiem, że święta Rita nade mną czuwała, bo gdybym związała swój los etatowo z dziennikarstwem, być może nie byłoby mojej literatury. Nie wiem, czy utrzymałabym się w dziennikarstwie, które stawało się coraz bardziej dzikie, a dziś jego dzikość króluje.

        Dzisiejsze tabloidy nie mają nic wspólnego z prawdziwym dziennikarstwem.

Zbieraniem plotek i pisaniem bzdur może zajmować się człowiek niekoniecznie wykształcony. Ważne by był impregnowany, bezczelny, bezwzględny. Znalazłam ciekawy artykuł na ten temat, bardzo polecam, wystarczy kliknąć pod ten adres:

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/29393.html

in / 983 Views

3 komentarze

 • ~E. 15 sierpnia 2008 at 13:06

  Najlepsza w tekście e-teatr jest uwaga,że Stuhr,Janda czy Gajos odmawiają prowadzenia imprezy za kiladziesiat tysięcy, bo mają próbę w teatrze za 500zł. Tacy podtrzymują wiare w człowieka, czyż nie? A tak w ogóle, kto to jest Mroczek i ta jakaś reszta?

  Reply
 • ~elwira 15 sierpnia 2008 at 16:37

  A moim marzeniem jest zostać dziennikarką radiową, niestety chyba na marzeniach się to skończy…

  Reply
 • ~Roksana 20 sierpnia 2008 at 14:16

  O tak. to jest to! Dziennikarstwo! ; ).Właśnie moim planem jest w życiu zostać dziennikarka ; DD.Już teraz czynie wiele rzeczy, które mogą mi sie przydać.Tak właściwie to na razie tylko czytam dużo książek i poszerzam swój zasób słownictwa. ;P. Zawsze to już coś ;).Pozdrawiam :*.

  Reply
 • Napisz swoją opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.