Inne

Santa Rita – foto

     Santa Rita – foto

     Pamiętacie moje zapiski o poszukiwaniu Świętej Rity w Paryżu ( z lipca, chyba 29, pt. Santa Rita czuwa). Teraz tylko zobrazuję je 2 fotografiami.
Dodam jeszcze, że dzięki Basi M. trafiłam do koscioła św. Rity, ale o tym może przy innej okazji, bo byłaby to następna długa opowieść.
 
Oto witraż  w kaplicy Świętej Rity, na Placu Pigalle, po przeciwległej stronie Moulin Rouge. Kaplica w remoncie. Spójrzcie: w witrażu odbija się najbliższa kamienica i my. Janusza głowa zasłonięta różą.

  Nad brzegiem Sekwany. Coś mi szepnęło, abym zeszła na dół, po schodach. – Tam nic nie ma – powiedział Janusz. Nic ciekawego prócz 2 byle jakich barek. Podeszłam właśnie do tej. Spójrzcie na napis.

in / 1286 Views

5 komentarzy

 • ~Agnieszka 12 sierpnia 2007 at 20:26

  Przypadkiem tego nazwać nie można.Ciekawe, dlaczego w Polsce św. Rita jest tak mało popularna?

  Reply
 • Marta 12 sierpnia 2007 at 20:46

  To prawda, Santa Rita jest mało popularna w Polsce, ale…w Nowym Sączu jest jej obraz w kościele, a w Krakowie rzezba w Kościele sw. Katarzyny. Santa Rita jest czczona we Wloszech, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Ameryce Łacińskiej.

  Reply
 • ~Julia 13 sierpnia 2007 at 00:04

  Niesamowite jest właśnie w tym zdjęciu to,że w witrażu odbijają się sylwetki Pani i Pana Janusza, to takie jakieś symboliczne 🙂 a w ogóle to dziękuje za wszystkie piękne fotki Paryża i opisy Pani paryskich przygód, świetnie sie je czytało.:) Ale też fajnie, że jest już Pani z powrotem z nami 😀 Pozdrawiam serdecznie Pani Marto 😉

  Reply
 • ~Ewa 13 sierpnia 2007 at 17:04

  Czy to się nazywa magia czy przypadek, czy jeszcze inaczej?

  Reply
 • ~n-n 13 sierpnia 2007 at 19:09

  Erich Maria Remarque :”Zbiegi okoliczności zdarzają się w życiu i w złej literaturze”.

  Reply
 • Napisz swoją opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.