Inne

wiosna śniegiem stoi

      Wiosna wita mnie śniegiem, dużo go spadło od wczoraj. Czułam, że tak będzie, krakałam i wykrakałam. Wprawdzie tegoroczna zima była łagodna, nawet kożucha nie wyciągałam, a i w zimowym płaszczu wiele nie chodziłam, tym niemniej pierwszy dzień wiosny chciałoby się witać z radością, a ja jestem ponura jak, nie przymierzając, pan Roman. Mówię tak, by siebie zdołować jeszcze bardziej.
      Jestem dziś bez planu. To znaczy mam plan, powinnam wreszcie skończyć ostatni rozdział książki, który ma być śmieszny, no i kółko się zamyka, bo jak pisać śmiesznie, skoro w środku ponuractwo.
      Historia z psem w pałacowym ogrodzie skończyła się dla mnie pomyślnie, skoro siedzę i piszę. Pies tak mordę darł, że zbudził  właścicielkę, a wiadomo, że jak człowiek oczy otwiera, to od razu zerka na telefon, czy po nocy jakiegoś miłosnego wyznania  nie dostał, które by odmieniło jego życie. Więc Doris dostała sms-y z „help” i postanowiła się ulitować nad obowiązkowością bydlaka trzymającego władzę. Zamknęła go w klatce, a zamknąwszy zaczęła wysyłać sms-y ( bo mój telefon jak na złość stracił zasięg, chyba od tego szczekania) z zapytaniem, gdzie jestem i jeśli na którymś z pałacowych drzew, to już mogę zeskoczyć.
Dalszą część dnia spędziłam na szezlongu, wszyscy mnie hołubili, dopytując jednocześnie, co też chciałam robić o szóstej rano w parku.
     Próbuję się poukładać na wiosnę, ale jak spojrzę za okno, to mnie mrozi.

in / 1389 Views

4 komentarze

 • ~n-n 21 marca 2007 at 11:02

  Piękna Doris zamknęła psa w klatce? W klatce? O mój boże! Piekna Doris nie tylko piękna, ale i okrutna. Tak jak to bywa w bajkach..hehehe

  Reply
 • ~lilitch 21 marca 2007 at 12:40

  Pani Marto… niech sie pani nie czuje samotne… tez jak ponurak sie slaniam caly dzien 🙂 psiaka szkoda… tak zamykac jak estie krwiozercza a przeciez tylko efekt liczy sie finalnie a podobno skonczylo sie dobrze:)

  Reply
 • ~babatendai 21 marca 2007 at 23:37

  pozdrawki słoneczne, naprzekorne pogodzie niewiosennej, by się babie babowatej rozjaśniło w duszy nieco

  Reply
 • ~babatendai 21 marca 2007 at 23:41

  a ten (ta) „nihil novi” to jest dopiero naprzekorniak,co? hehehe..! pozdro i dla niego- wszystkiego przekornego!

  Reply
 • Napisz swoją opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.