Książki

Moje hity wydawnicze: Magda.doc, Paulina.doc, Paulina w orbicie kotów

Moje hity wydawnicze: Magda.doc, Paulina.doc, Paulina w orbicie kotów
Mój wielki hit, powieść z gatunku Young Adult, „Magda.doc”, której akcją rozgrywa się w Polsce, w latach 1994/95, jeszcze przed denominacją złotówki. Magda, licealistka, zakochana w Łukaszu, po inicjacji zachodzi w ciążę i tuż przed maturą rodzi Paulinkę. Magda pisze swój dziennik na komputerze. Nazwa pliku jest tytułem powieści. Powieść od 1995 roku jest w nieustającym dodruku, podobnie jak i jej druga część „Paulina.doc”. Powieść od ponad 20 lat fascynuje nie tylko młodzież.
Przeczytajcie ją dzisiaj. Zobaczcie, jak potraktowano Magdę w szkole, jakie relacje miała z ojcem i dziadkiem swojej córki. Czy coś się zmieniło w obyczajowości od tamtych czasów?
Powieści (bo i 2 jej część, „Paulina.doc”) czytano pod ławką. Pamiętam bibliotekę, w której nie wypożyczano jej młodym. Także gromy, które spadły na mnie, bo ośmieliłam się zburzyć mit Matki Polki i napisać o przemocy w rodzinie.
Oburzano się na opisaną scenę inicjacji. A myślę, że choć napisałam „wprost”, to tak subtelnie, jak tylko potrafię.
I wreszcie oburzano się na to, z kim Magda się związała. I kogo pokochała.
O dalszych losach Magdy można się dowiedzieć z 3 części powieści „Paulina w orbicie kotów”, w której narratorką jest gimnazjalistka Paulina, która prowadzi blog i tam opisuje swoją codzienność. Pierwsze zdanie tej powieści brzmi: Mam dwóch tatusiów. Kto ciekawe, jak to możliwe…
PS.
Książki można kupić bezpośrednio u wydawcy lub w księgarniach internetowych:
in / 342 Views

Brak komentarzy

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.